french press

kilka słów o metodzie

Tutaj znów filmowy motyw – w czołówce rewelacyjnego „Dextera” pojawia się na moment kawa parzona we french pressie. Jeśli kochacie seriale, sam ten fakt wystarczy za rekomendację. Jeśli natomiast nie oglądacie taśmowych produkcji, uwierzcie na słowo – przygotowanie kawy we frenchu jest szybkie i proste, nie wymaga filtrów, a jej aromat jest niezwykle bogaty i głęboki.

krok 1

Zagotuj 400 ml wody i odważ 32 gramów kawy. Jeśli nie masz wagi użyj łyżki stołowej. Pełna łyżka stołowa to ok. 6 g kawy. Sprawdziliśmy to za Ciebie! Wsyp do młynka 5 łyżek.

kawa ziarnista

krok 2

Zmiel ziarna kawy – grubo (1 – 1.5 mm). Młynek ręczny ustaw odpowiednią grubość, aby uzyskać coś podobnego do soli gruboziarnistej. Wsyp kawę do suchego dzbanka.

frenchpress

krok 3

Okrężnym ruchem wlej gorącą wodę, początkowo w ilości podwójnej do ilości kawy, czyli ok. 60 ml. Zwilż całą kawę i odczekaj 30 sekund – w ten sposób rozpoczniesz preinfuzję. W międzyczasie możesz zamieszać delikatnie kawę. Po tak zakończonej preinfuzji wlej pozostałą część wody. Zostaw kilka centymetrów wolnej przestrzeni u góry dzbanka. Możesz zamieszać delikatnie kawę, by wzmocnić napar.

frenchpress

krok 4

Załóż pokrywkę z tłoczkiem, ale jeszcze nie ściągaj go na dno. Pozwól przez 4 minuty uwalniać kawie aromaty do wody, a drobinkom kawy pozwól opaść na dno. Cała zabawa polega na tym, aby napar był niczym nie zmącony 🙂 Tutaj cierpliwość jest złotem. Pozwól by zadziała się magia.

frenchpress

krok 5

Nie musisz przesuwać tłoczka w kierunku dna jeśli chcesz uzyskać maksymalnie klarowny napar. Po prostu przytrzymaj pokrywkę i przelej delikatnie kawę do ulubionego kubka lub filiżanki.

filiżanka kawy monko.
będziesz potrzebować

french press

kawa ziarnista

młynek

waga

czajnik

stoper

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
udostępnij / share

Masz pytania? Kliknij w filiżankę i zapytaj eksperta.

produkty rekomendowane dla tej metody
kubek huskeeCup
Sale!

kubek huskeecup 12 oz

62,00 

monko. pure power

36,00 105,00 

monko. gentle classic

38,00 110,00 

monko. daily ritual

40,00 115,00 

smacznego.

kubek kawy monko.