DRIP?

Czym jest drip? Odpowiedź godna każdego polityka – to zależy. Często słowem tym określana jest konkretna metoda parzenia przy wykorzystaniu konkretnego urządzenia. Czasem też używa się tego określenia w odniesieniu do całej gamy metod bazujących na grawitacyjnym przelewaniu się kawy.


MŁYNEK DO KAWY

Młynek do kawy, to jedno z tych kawowych akcesoriów, które rozpala kawoszy bardziej niż temat kawy rozpuszczalnej.


EKSPRES PRZELEWOWY WRACA DO GRY!

Wraz z nadejściem “trzeciej fali kawy” pojawiła się kultura picia kaw palonych jaśniej, które pod dużym ciśnieniem dają sporo kwasowości.


AEROPRESS – KAWA ZE STRZYKAWKI

Ten lekki i przenośny zaparzacz stał się fenomenem na skalę światowa. Zainspirował całą masę kawoszy do tego stopnia, że do dziś odbywają się Światowe Mistrzostwa Aeropressu. Gdzie tkwi sukces tego urządzenia?


MOKA KAWIARKA

Moka, a nie mokka, to po pierwsze! Urządzenie do parzenia kawy, które ma tak wiele nazw, że już google nie ogarnia. Zaczynając od brzegu możesz znaleźć je pod następującymi hasłami: makinetka, kawiarka, kafetierka, kupres, czajniczek itd.


KAWA DO BIURA

Dopadła Cię już w pracy “ściana”? Może po prostu pijesz za mało kawy? Przecież wiadomo nie od dziś, że produktywność pracowników jest wprost proporcjonalna do ilości przyjętej przez nich kofeiny. Może doszło u Ciebie do skandalicznych zaniedbań i kawa się skończyła? Albo jest, ale smakuje jak popielniczka i już nawet na samą myśl Ci się odechciewa?


FERENCHPRESS

Kilka osób pytało w komentarzach i wiadomościach prywatnych, jaką kawę wybrać i jak najlepiej zaparzyć frencza? Przypominamy więc, że u nas na stronie, w zakładce „naucz się”, mamy trochę darmowej, kawowej wiedzy.


WSPIERAMY UKRAINĘ!

Wspieramy Ukrainę! Nie trzeba się zagłębiać w zagadnienia geopolityczne, aby zauważyć, że ludzie po prostu potrzebują pomocy. Nie…


WALNIJ Z AUTOMATU!

KAWA POD EKSPRESY AUTOMATYCZNE Nie jest tajemnicą, że niektóre kawy lepiej smakują z ekspresu ciśnieniowego niż np. z…


KAWA, KTÓRA NIE PARZY!

CO TO? Kiedyś na myśl o zimnej kawie, człowiek się raczej krzywił. To była codzienność ludzi zapracowanych i…